کالای دیجیتال

خرید بهترین میکروفون‌ یقه ‌ای

راهنمای خرید میکروفون یقه ای بیسیم و باسیم با قیمت مناسب

یکی از مهمترین لوازم برای تولید صدای با کیفیت در ویدئوها خرید میکروفون است. انتخاب و خرید بهترین میکروفون کار بسیار دشواری است. در واقع این میکروفون‌­ها به کاربر امکان این را می‌­دهد که بدون در دست گرفتن میکروفون­‌های بزرگ، ضبط صدایی با کیفیت را تجربه کند.

در کارهایی مثل گزارشگری، مجری­‌گری، سخنرانی و… برای ضبط صدا نیاز به میکروفون حرفه‌ای دارند، بهتر است میکروفونی که استفاده می‌کنند از نوع میکروفون یقه‌ای باشد که کارایی بهتری هم دارد.

میکروفون یکی از اثر گذارترین عوامل در کیفیت ضبط صدا است برای این که صدای ضبط شده بدون هر گونه نویز یا پارازیت باشد. ما در راهنمای خرید بهترین میکروفون یقه‌ای شما را با نکاتی که قبل از خرید میکروفون باید بدانید آشنا می‌کنیم و چندتا از بهترین میکروفون‌هایی که کاربران از خرید آن راضی بودند معرفی می‌کنیم.

خرید بهترین میکروفون یقه‌ای

وصل کردن میکروفون یقه‌ای بر روی لباس باعث می‌شود که هر فرد آزادی عمل زیادی در تحرکت و اجرا داشته باشد؛ در قدیم بیشتر میکروفون‌ها سیمی بودن و مجریان باید میکروفون را با دست نگه میداشتن و به اجر می‌پرداختن در بعضی مواقع باعث حواس پرتی هم می‌شد. اما امروزه میکروفون‌های یقه‌ای جدیدی تولید شده‌اند که دیگر مشکلاتی این چنینی ایجاد نمی‌کنند این میکروفون‌ها از دو آنتن ساخته شده‌اند که یکی بر روی گیرنده و دیگری بر روی فرستنده قرار می گیرد که باعث بهتر شدن کیفیت صدای ضبط شده می‎‌شود.

راهنمای خرید میکروفون یقه‌ای

خرید میکروفون یقه‎ای خوب دغدغه افرادی است که می‌خواهند صدای با کیفیتی در ضبط ویدیوها یا پادکست‌های خود با کمترین نویزی داشته باشند. هر میکروفونی جهت انجام کار خاصی طراحی و تولید شده است برای مثال از یک میکروفون استودیویی نمی‌توان در محیطی که آکوستیک نیست استفاده کرد! اگر شناخت کافی از میکروفون‌ها نداشته باشید در خرید میکروفون یقه‌ای خوب به مشکل برمی‌خورید.

قبل از هرچیز باید بدانید از میکروفون چه انتظاراتی دارید و در کجا می‌خواهید از این استفاده کنید؛ آیا مناسب کاری که می‌خواهید انجام دهید است یا خیر؟ اگر قصد این را دارید که با گوشی موبایل ویدیو ضبط کنید و نیاز به صدای با کیفیت دارید بهتر است از میکروفونی استفاده کنید که با گوشی‌های موبایل سازگارتر باشد.

مزایای استفاده از میکروفون یقه ای

بهترین مزیت‌ میکروفون‌های یقه‌ای ثابت بودن آن روی لباس است. این میکروفون‌ها که با گیره‌ای که روی میکروفون تعبیه شده است به یقه لباس متصل می‌شود، می‌توانید سیم آن از زیر لباس عبور داده که در ویدیوهای تصویری مشخص نشود. مزیت دیگر این نوع میکروفون‌ها این است که بیشتر به صورت بی سیم هستند یا سیم طولانی ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا